Väikelaenud Hädaabikulude Katteks: Päästerõngas Hädaolukorras

Elu võib visata ootamatuid kõverikuid. Alates äkilisest töökaotusest kuni meditsiiniliste hädaolukordade või kodu remonditöödeni võivad rahalised tagasilöögid juhtuda siis, kui me neid kõige vähem ootame. Juurdepääs hädaabifondidele on ülioluline, kuid enamikul inimestel pole piisavalt sääste kõrvale pandud. 2019. aasta uuring näitas, et 64% ameeriklastest on säästukontodel alla 1000 dollari.

Kui tekib kiire vajadus raha järele, võib päästerõngaks saada väikese isikliku laenu võtmine. Need laenud pakuvad raha kiiremini kui traditsioonilised pangalaenud. Madalama sissetuleku või krediidiskooriga inimestele võivad need olla üks väheseid saadaolevaid laenuvõimalusi.

Mis on väikesed hädaabilaenud?

Väikesed erakorralised laenud, mida mõnikord nimetatakse ka mikrolaenud, on alla 5000 dollari suurused isiklikud laenud. Need väikese summaga laenud aitavad laenuvõtjatel rahalise puudujäägi korral koheseid kulutusi tasuda.

Hädaabilaenu vahendeid saate kasutada selliste kulude katmiseks nagu:

 • Raviarved
 • Kodu või auto remont
 • Põhilised elamiskulud töökaotuse või lühendatud töötundide tõttu
 • Ootamatud reisikulud
 • Hilinenud arvete maksmine, et vältida teenuse katkemist

Väikelaenu eelised hädaolukordadeks

Võrreldes muude kiirraha hankimise viisidega, nagu palgapäevalaenud või esemete pantimine, on väikestel isiklikel laenudel mitmeid eeliseid:

Taskukohasem kui palgapäevalaenud

Kuigi palgapäevalaenuandjad turustavad oma kõrge intressiga laene erakorraliste kulude katteks, ületavad nende intressimäärad sageli 300%. See muudab laenude tagasimaksmise keeruliseks. Väikeste eralaenude intressimäärad on palju madalamad, sageli alla 36%.

Varasid pole vaja likvideerida

Pandimaja laenuga riskite maksejõuetuse korral väärtuslikust esemest ilma jääda. Isiklikud laenud ei sea teie vara ohtu.

Maksearuanne krediidibüroodele

Õigeaegsete maksete tegemine võib teie krediidiskoori parandada. Palgapäevalaenude puhul see nii ei ole.

Suuremad laenusummad kui arvelduskrediidi kaitse

Kuigi arvelduskrediit võimaldab teil oma arvelduskontot väikeste vajaduste jaoks üle kanda, on arvelduskrediidiliinide laenulimiidid sageli alla 1000 dollari. Isiklikud mikrolaenud pakuvad suuremaid vahendeid.

SMS-laenud

Teine hädaabilaenu võimalus on SMS-laen. Need ülilühiajalised laenud sõltuvad taotlemisel ja tagasimaksmisel tekstisõnumitest.

SMS-laenu saamiseks saatke laenuandjale sõnum, sisestage oma pangaandmed ja kinnitage oma isikut. Seejärel kannab laenuandja väikelaenu otse teie pangakontole, tavaliselt alla 200 euro.

Kui teie järgmine palk saabub, võtab laenuandja teie kontolt laenusumma ja tasud välja. Laenu tähtaeg on tavaliselt 5 kuni 30 päeva.

SMS-laenude mugavus muudab need abiks, kui vajate kohe raha. Kuna tagasimakse on seotud teie palgatsükliga, võib selle eelarve koostamine olla lihtsam kui tavalise isikliku laenu puhul. Võrrelge alati laenuandjate intressimäärasid, kuna mõne SMS laenu krediidi kulukuse aastamäär on üle 200%.

Parima laenuandja leidmine

Kuigi veebilaenuandjad reklaamivad kiirlaenu rahastamist, võrrelge pakkumisi. Kaaluge selliseid tegureid nagu:

 • Intressimäärad ja tasud
 • laenusummad
 • Laenu tähtaja pikkused
 • Abikõlblikkuse nõuded
 • Rahastamise kiirus

  Mitme laenuandja laenuprognooside ülevaatamine aitab tagada, et saate oma olukorra jaoks taskukohased intressimäärad. Võrdlussaidid, nagu MoneySuperMarket, võimaldavad teil korraga kontrollida erinevate pakkujate isikupärastatud hindu.

  Hädaabilaenu taotledes olge valmis esitama kontaktandmed, sissetulekuteave ja isikut tõendav dokument. Laenuandjad peavad kontrollima teie võimet laenu tagasi maksta. Dokumentide ettevalmistamine võib protsessi kiirendada.

Kaaluge alternatiive

Hädalaen võib vaid mõnikord olla parim lahendus. Esmalt kaaluge muid võimalusi, näiteks:

 • Laenamine perelt või sõpradelt
 • Krediitkaardi või krediidiliini kasutamine
 • Makseplaanid meditsiiniteenuste osutajatega
 • Ühenduse abiprogrammid

  Kui need ei ole elujõulised lahendused, pakuvad väikesed isiklikud laenud mõistlikke intressimäärasid ja kiiret juurdepääsu rahalistele vahenditele. Paljudele, kes seisavad silmitsi kiireloomuliste rahaliste raskustega, on need laenud kriitiliseks päästerõngaks.

Laenude vastutustundlik kasutamine

Kuigi erakorralised laenud lahendavad lühiajalisi vajadusi, võib liiga sagedane lootmine säilitada finantsraskusi. Kohtle neid kui ajutisi lahendusi keerulistes olukordades, mitte kui pikaajalisi lahendusi.

Eelistage laenu kiiret tagasimaksmist ja taastage oma säästud, kui olete hädaabikuludest toibunud. See aitab teil valmistuda toime tulema järgmiste ootamatute kurvipalli elu viskamistega.

Scroll to Top