Kiirlaenud Vs Krediitkaardid: Plussid Ja Miinused

Kui vajate kiiret juurdepääsu sularahale, võite kaaluda kiirlaenu võtmist või krediitkaardi kasutamist. Mõlemal valikul on oma eelised ja puudused, mida tuleb kaaluda, kui otsustate, milline on teie rahalise olukorra jaoks parem.

Mis on kiirlaenud?

Kiirlaenud, mida nimetatakse ka sularaha ettemakseteks või palgapäevalaenudeks, pakuvad kiiret juurdepääsu sularahale, mille maksate järgmisel maksepäeval ühekordse summana tagasi. Nendel lühiajalistel laenudel on tavaliselt:

  •  Kõrged intressimäärad
  •  Tasud 15–30 dollarit 100 laenatud dollari kohta
  •  Makseperioodid 2-4 nädalat

Tavaliselt peate heakskiidu saamiseks esitama sissetulekutõendi ja omama pangakontot. Laenuandja kannab laenusumma otse teie pangakontole. Seejärel võtavad nad teie järgmisel palgapäeval teie kontolt kogu laenusumma ja tasud välja.

Kiirlaenu plussid

Kiire rahastamine: saate oma kontole raha sisse kanda ühe tööpäeva jooksul pärast kinnitamist. See muudab kiirlaenud abiks hädaabikulude või arvete katmiseks, mis tuleb tasuda enne teie järgmist palgatšekki.

Lihtne kvalifitseeruda: Kiirlaenuandjatel on vähem ranged krediidinõuded kui pankadel või krediitkaartidel. Niikaua kui teil on regulaarne sissetulek, võite saada heakskiidu isegi halva krediidivõime korral.

Kiirlaenu miinused

Väga suured kulud: Aastane protsendimäär (APR) on tavaliselt vahemikus 200–500%, mis teeb kulud plahvatuslikult kõrgemaks kui muud rahastamisvõimalused.

Majajäämise oht: Kui te ei suuda tähtpäevaks täielikult tagasi maksta, võivad tasud ja intressid lumepalli kontrolli alt väljuda. Vastamata maksed kahjustavad ka teie krediidiskoori.

Ei loo krediiti: kiirlaenu maksetest ei teatata krediidibüroodele, seega ei aita need teie krediiti aja jooksul parandada.

Krediitkaardid: plussid ja miinused

Krediitkaardid pakuvad uuenevat krediiti, mis tähendab, et teie krediidiliin täieneb maksete tegemisel. Krediitkaarte saate kasutada kulude tasumiseks kuni krediidilimiidini.

Krediitkaartide plussid

Paindlikud kulutused: saate oma krediitkaarti kasutada igal pool, kus seda aktsepteeritakse, kuni krediidilimiidini. See muudab kaardid mitmekülgsemaks kui ühekordsed sularahalaenud.

Potentsiaalselt väiksemad kulud: kui maksate oma saldo iga kuu, on krediitkaardi laenamine intressivaba. Isegi saldot kandes on krediitkaardi keskmised krediidi kulukuse määrad 16% madalamad kui kiirlaenu intressimäärad.

Võib parandada krediitkaarti: Krediitkaardi vastutustundlik kasutamine näitab, et saate hallata avatud krediidiliine, mis aitab aja jooksul oma krediidiskoori tõsta.

Preemiad ja hüved: paljud krediitkaardid pakuvad raha tagasi, punkte või miile, mis pakuvad täiendavat säästu ja eeliseid.

Krediitkaartide miinused

Mõnel juhul kõrgemad intressimäärad: kui teil on halb krediit, oodake palju kõrgemaid intressimäärasid, umbes 25% krediidi kulukuse määra, mis vähendab potentsiaalset säästu.

Saldode kandmine on kallis: Krediitkaardi keskmine intressimäär on üle 16%. Nad lasevad saldodel kuust kuusse üle minna, mis põhjustab kasvavaid intressikulusid.

Krediidilimiidi kulutused: saate kulutada ainult kuni kinnitatud krediidilimiidini. Kui olete limiidi saavutanud, võidakse tehingud tagasi lükata kuni makse sooritamiseni.

Võib kahjustada krediidikasutust: kui kasutate rohkem kui 30% kogu krediidilimiidist, võib teie krediidiskoor langeda, isegi kui teete õigeaegselt makseid.

Kumb on parem: kiirlaen või krediitkaart?

Enamikul juhtudel on krediitkaardid soodsam laenuvõimalus tänu madalamatele intressimääradele ja paindlikele tagasimaksevõimalustele. Kiirlaenud võivad täita kiireloomulisi lühiajalisi rahavoogude lünki, kuid need on kulukad viisid raha laenamiseks.

Enne mõlemat tüüpi rahastamise saamist looge erakorraline kokkuhoid, mis võrdub 3-6 kuu kuludega. See annab teile puhvri üllatuskulude katmiseks ilma laenu või krediiti vajamata.

Kui vajate rahahädas kiireid rahalisi vahendeid, käivitage numbrid, et näha, kas kiirlaenu või krediitkaardi tagasimakse kogukulu on teie olukorrast lähtuvalt madalaim. Kaaluge plusse, miinuseid ja oma võimet laenutingimuste alusel tagasi maksta, et otsustada, milline variant teie vajadustele kõige paremini vastab.

Scroll to Top